Národní digitální knihovna pro studenty VŠ

Určeno pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty

Na této adrese byl od 17. 3. 2020 po dobu víc než dvou měsíců umožněn dočasný přístup do „Národní digitální knihovny pro studenty VŠ,“ ve které byly zpřístupňovány všechny digitalizované dokumenty obsažené v Národní digitální knihovně, a to včetně nejnovějších děl chráněných autorským zákonem. Toto výjimečné zpřístupnění po dobu trvání nouzového stavu bylo umožněno díky zvláštní licenční smlouvě mezi Národní knihovnou České republiky a kolektivními správci autorských práv DILIA a OOA-S.

Vzhledem k ukončení nouzového stavu bude během 20. 5. 2020 projekt “NDK pro studenty VŠ” nahrazen „Národní digitální knihovnou - DNNT,“ ve které je registrovaným čtenářům knihoven k dispozici vzdálený přístup k dílům nedostupným na trhu, vydaným na území České republiky do roku 1989.
Adresa pro přístup k novému portálu https://ndk.cz.

Chtěli bychom vás požádat o zaslání vašeho názoru ve věci zajištění provozu služby Kramerius pro VŠ v období nouzového stavu (pandemie COVID-19). Vaše názory, nám pomohou k dalšímu zlepšování poskytovaných služeb. Za zaslané názory na adresu kpristup-vsreakce@nkp.cz předem děkujeme.